Начата подготовка к Фестивалю детского творчества “ОСТРОВ РОЖДЕСТВА”

variant-logotipa

Положення про проведення X -го міського християнського фестивалю дитячої творчості «Острів Різдва»

Детали по принятым решениям содержаться в положении о фестивале. Так-же информацию можно отслеживать по группам https://vk.com/ostrivrizdva и  https://www.facebook.com/groups/otdelpodelamsemii

1.Загальні положення
1.1. Міський християнський фестиваль дитячої творчості «ОстрівРіздва» – це спільний виховно-просвітницький творчий проект духовенства, освіти та культури Херсонщини.
1.2. Мета проведення фестивалю:
— відродження та примноження традицій православної національної культури;
— виявлення та підтримка обдарованих дітей;
— надання можливості кожній дитині спробувати свої сили у всіх жанрах художньо-естетичного напрямку, розкрити свій творчий потенціал.
1.3. Головними завданнями фестивалю є:
— показати традиції православ’я та їх розвиток в сучасних умовах в різноманітних видах творчості: художнє слово, будь-то література, хореографія, музика, спів та ін.;
— одарованих дітей та молодь спонукати до бажання служити людям своїм талантом та здібностями;
— стимулювати створення сучасних творів для дітей та юнацтва, які відображають християнський світогляд, відповідних віку та світосприйняттю дитини, а також формування громадських та патріотичних позицій, поглядів, переконань, які базуються на цінностях вітчизняної культури;
— укріпляти дружні та творчі контакти між учасниками Фестивалю;
— сприяти задоволення потреб населення в додаткових культурно-просвітницьких заходах духовної та високоморальної направленості;
— популяризації національних фольклорних традицій та обрядів, подальшого розвитку дитячого театрального, хореографічного, вокального та художньо-естетичного напрямків мистецтва;
— просування творчого іміджу Херсонщини на Всеукраїнському рівні.
1.4. Організаторами фестивалю є Херсонська єпархія Української Православної Церкви, управління освіти Херсонської міської ради та управління культури Херсонської міської ради.
1.5. X фестиваль проходить за підтримки голови Херсонської міської ради з благословення Митрополита Херсонського і Таврійського Іоанна.
1.6. Режиссуру проведення фестивалю здійснює Калюжна Любов Павлівна.
1.7. Засновником фестивалю є настоятель Свято-Касперівського храму протоієрей Іоанн Гордіенко.

2. Вимоги до участі у фестивалі:
2.1. У фестивалі можуть брати участь творчі колективи шкіл, районних центрів дитячої та юнацької творчості, недільні школи храмів Української Православної Церкви та кожен, хто хоче спробувати свої сили у жанрах художньо-естетичного напрямку, розкрити свій творчий потенціал.

2.2 . Творчий колектив недільної школи Свято-Касперівського храму не приймає участі в конкурсній та концертній програмі, на засадах організатора фестивалю.
2.3. Учасники конкурсу представляють тематичний різдвяний номер (3-5 хвилин) за такими номінаціями:
1) Різдвяний вертеп;
2) вокальна майстерність (колядки або вокал на Різдвяну тематику);
3) хореографічна композиція;
4) театральнее мистецтво;
5) образотворче мистецтво (малюнки або поробки на Різдвяну або зимову тематику).
Одним із головних критеріїв відбору є відповідність номера основній темі — Різдва Христового.
2.4. Вікові категорії для участі у конкурсі:
1) до 14 років;
2) більше 14 років.
Обов’язкова наявність яскравих костюмів.
2.5. Фонограми здаються до дня перегляду номерів на електронних носіях.
2.6. Обов’язкова участь керівника та 5 представників біля монументальної композиції «Покрова Божої Матері» на святі «Різдвяної зірки».
2.7. Обов’язкова участь у відбірковому етапі у призначений час.
2.8. Вироби на різдвяну тематику виставляються та оцінюються в день закриття фестивалю.

3. Порядок і терміни проведення фестивалю
3.1. До 25 грудня 2016 року- подання заявок на участь у фестивалі за формою Дод.№1.
3.2. 08 січня 2017 року о 12.00:
– конкурс «Різдвяної зірки» біля монументальної композиції «Покрова Божої Матері»;
— при собі мати власноруч зроблену Різдвянузірку та вміти її презентувати в творчій формі;
— після цього учасникам Фестивалю пропонується поздоровити зі святом Різдва Христова мешканців міста Херсон, знедолених дітей, людей похилого віку, які знаходяться поруч з нами (за місцем проживання) або в дитячих будинках, інтернатах, притулках тощо.
— учасників Фестивалю вітають з Різдвяними святами представники міської ради та духовенства.
3.3. В період з 09 січня 2017 року по 13.01.2017 (точна дата та місце буде повідомлена учасникам фестивалю додатково) – перегляд концертних номерів та визначення найкращих (двері відкриті для усіх охочих подивитись на справжнє диво дитячої творчості).
3.4. 13 січня 2017 року з 12.00 до 14.00 – майстер-класи з виготовлення ялинкових прикрас, виставка рiздвяних сувенiрiв.
3.5. 13 січня 2017 року о 13.00 — гала-концерт та нагородження учасників на сцені Херсонського обласного академічного музичного драматичного театру імені Миколи Куліша, закриття фестивалю.
3.6. У кожній номінації за однією віковою категорією обираються 2 кращі номери.
3.7. Серед недільних шкіл храмів Української православної церкви до Гала-концерту потрапляють 2-3 номери.
3.8. Засновник фестивалю протоієрей Іоанн Гордієнко має право на обрання 2 номерів до Гала-концерту на власний розсуд.
3.9. Склад жюрі фестивалю визначає оргкомітет.

Заявки приймаються за адресою: м.Херсон, вул.Дорофеева, 17, Свято-Касперівський храм та
ел. поштою e-mail: [email protected].
Телефони для довідок:
(050) 576 78 48 (прот. Иоанн Гордиенко)
Додатки:
1. Форма подання заявки на участь у фестивалі:
ПІБ учасника або назва колективу (кількість учасників) (вікова категорія). Назва номінації різдвяної програми. Назва номеру. Тривалість виступу. ПІБ керівника, номер телефону.

Оргкомітет.