В Херсоне пройдет семинар по основам социального служения

По благословению Митрополита Хенрсонского и Таврического Иоанна, 30 ноября 2017 г. в конференц-зале Херсонской епархии по адресу ул. Преображенсекая,36 состоится семинар для священнослужителей, волонтеров, социальных работников храмов на тему: «Основы социального служения на приходе». Спикерами семинара будут специалисты центра социальных служб г. Херсона.

На семинаре будут обсуждены следующие вопросы:

– перспективы взаимодействия между социальными службами и приходами УПЦ;

– особенности работы с семьями, попавшими в сложные жизненные обстоятельства;

– формы работы с детьми сиротами, детьми лишенными родительской опеки;

– особенности работы с детьми, которые находятся в конфликте с законом;

– особенности работы с особами, имеющими зависимость от психотропноактивных веществ.

Начало в 10.00, регистрация участников с 9-00 ч.

Мероприятие организуется отделом по делам семьи Херсонской епархии.

Заявки на участие в семинаре просьба присылать по адресу: [email protected], или звонить по телефону 0952772266 (Инна Гордиенко).

Програма проведення семінару

«Спільна робота з релігійними громадами з виявлення та надання допомоги сім’ям/особам, що опинилися в складних життєвих обставинах

09.00-10.00

Реєстрація. Відкриття навчання.

10.00-10.45

Знайомство.

Основні питання семінару:

1.            Мета, завдання, основні принципи  роботи у      взаємодії соціальних служб з релігійними громадами з питання надання допомоги сім’ям з дітьми, що опинилися в складних життєвих обставинах(СЖО).

Раннє виявлення сімей.

2.    Робота з дітьми-сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування. Сімейні форм  виховання:

–        прийомні сім’ї (ПС);

–        дитячі будинки сімейного типу (ДБСТ);

–        патронат;

–        наставництво

Складові компоненти, форми та напрямки роботи.

3.    Виявлення та надання допомоги сім’ям з дітьми та  особам, які перебувають у конфлікті з законом.

4.   Робота з сім’ями, в яких є особи, залежні від психоактивних речовин (ПАР).

10.45-12.00

Сім’ї з дітьми, що опинилися в складних життєвих обставинах(СЖО)

1.    Фактори, що спричиняють до виникнення СЖО;

2.    Раннє виявлення (ідентифікація) сімей, що потребують підтримки щодо проблем:

–        насильства в сім’ї;

–        інвалідності.

3.    Участь релігійних громад у наданні допомоги.

12.00-12.30

Перерва

12.30-13.30

Запровадження сімейних форм  виховання для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, в тому числі,  залучаючи до співпраці  релігійні та  громадські об’єднання.

Надання соціальних послуг, включаючи патронат над дитиною, а також  соціальна та психологічна адаптація дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа з метою підготовки до самостійного життя,  організації здійснення наставництва.

13.30-14.30

Виявлення та надання допомоги сім’ям з дітьми та  особам, які перебувають у конфлікті з законом.

1.    Основні фактори ризику потрапляння дитини у конфлікт з законом:

– особистісні фактори;

– фактори сімейного впливу;

– фактори шкільного середовища;

– фактори впливу ровесників;

– фактори громади.

Робота з сім’ями, в яких є особи, залежні від психоактивних речовин (ПАР).

Типові проблеми, труднощі таких сімей, осіб та фактори, що призводять до вживання ПАР:

–        труднощі сімей, в яких батьки мають залежність;

–        труднощі сімей, в яких діти мають залежність;