10 листопада 2019 року «Всеукраїнський день молитви за сиріт»

10 ноября – Всеукраинский день молитвы за сирот  http://pravoslavie.ks.ua/rubric/obyavleniya/article/vseukrainskij-den-molitvy-za-sirot

Приєднуйся до молитви за сиріт!

В цей день всі віруючі люди моляться за здоров’я таких дітей, про те, щоб у них з’явилася сім’я, де їх будуть любити. У храмах Херсонської єпархії, з благословення митрополита Херсонського і Таврійського Іоанна, будуть відслужені молебні о дітях, позбавлених батьківського піклування. Молитва Церкви здатна творити чудеса, але також важлива і матеріальна допомога знедоленим дітям. У Херсонській єпархії починає роботу акція «Подаруй подарунок сироті-поділися теплотою серця», приурочена до дня св. Миколая.  Участь можуть взяти всі бажаючі, потрібно тільки подумати чому радіють діти і підготувати подарунок наповнений теплом вашої душі. Подарунок залишити в православному храмі міста і підписати для кого він, для хлопчика або дівчинки. Кожен наш маленький крок назустріч дітям-сиротам дає їм величезну опору, підтримку і надію на те, що вони не байдужі в цьому світі.

Молитва за сирот.

Господи Боже наш! Спаси, сохрани и помилуй отроков, отроковиц и младенцев сих, всеми оставленных. Просвети их светом благодати Твоея, да знают Тя, истиннаго Бога и Отца нашего Небеснаго и да славят Тя вкупе со Единородным Твоим Сыном и Пресвятым Духом. Настави их в любви и вере, утеши плачущия, вразуми неразумныя, исцели болящия, укрепи немощствующия, некрещеныя святаго Крещения сподоби. Аще и что и согрешили по неразумию и по наущению злых людей, не вмени им, но уврачуй душевные раны их. Даждь им поприще жизни сея достойно прейти, посли им ангелы Твоя хранители; посли им наставники добрыя. Огради их от всякаго зла и соблазнов века сего. Украси их целомудрием и благочестием и научи творити волю Твою. Помяни, Господи, и родители их: усопшим даруй прощение грехов и упокоение, живых помилуй и на путь спасения направи. Даруй нам любити отроков, отроковиц и младенцев сих, якоже Ты Сам возлюбил еси их. Даруй нам терпение, разум и сердце милующее. Господи! Ты еси Отец сирых, Защитник убогих и всякаго блага Податель. Мы же вси чада Твоя есмы. Помози нам, вси бо милости от тебе и спасения чаем. Не отврати лица Твоего от нас и помилуй нас молитвами Пречистыя Владычицы Нашея Богородицы, всех святых земли Херсонския, святых мучениц отроковиц Веры, Надежды, Любове и матери их Софии, и всех святых. Аминь.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *